Warsztaty WeDo i Mindstorms (Myślenice)

Na koniec wakacji zapraszamy na nasze półkolonie dla dzieci młodszych (5-8 lat) i starszych (9-12 lat)…

Półkolonie to doskonała forma spędzenia wolnego czasu, który przeznaczamy przede wszystkim na dobrą zabawę w gronie rówieśników, ale też na rozwój umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy poprzez zabawę. Na zajęciach poznajemy zawartość zestawów, funkcjonalność wszystkich ich modułów i sprawdzamy przykłady ich zastosowań. Następnie w oparciu o jeden z kilku dostępnych scenariuszy zajęć budujemy konstrukcje zaproponowane przez naszych instruktorów. Kolejnym etapem warsztatów jest konstruowanie robotów własnego pomysłu i programowanie ich według swoich osobistych preferencji. Trzecim etapem warsztatów jest zapoznanie się Uczestników z przyjaznym,  wizualnym środowiskiem programistycznym, w którym będą mogli tworzyć oprogramowanie animujące tworzone przez nich konstrukcje. W przerwach zajęć przewidujemy gry i zabawy algorytmiczne na świeżym powietrzu oraz tradycyjne gry zespołowe. Dodatkowo nasi kursanci będą mogli spróbować swoich sił w opracowaniu własnej gry zręcznościowej, którą następnie wypróbujemy w środowisku Android lub iOS lub stworzą grę w środowisku Scratch. Wszystko to pod okiem przyjaźnie nastawionych i chętnych do pomocy instruktorów.

Na naszych zajęciach każdy użytkownik ma do dyspozycji własne stanowisko pracy – laptop/tablet + zestaw kreatywnych klocków

Z uwagi na ostatni termin warsztatów wakacyjnych w tym roku, uczestnictwo dodatkowo (poza tradycyjnym robo-upominkiem) premiujemy zniżką na kolejne zajęcia w wysokości aż 20%.

Warsztaty odbywają się z wykorzystaniem rozbudowanych zestawów edukacyjnych Lego WeDo 2.0 oraz Mindstorms EV3.

Informacje dodatkowe:

Kurs trwający pięć dni, po 7 godzin zegarowych dziennie, liczy 35 godzin zajęć. Codziennie realizujemy minimum jeden złożony projekt. Przewidujemy także przerwy na aktywny odpoczynek i konkursy – zarówno grupowe jak i indywidualne. Na grupę przewidzieliśmy dwóch instruktorów i dodatkowo jedną osobę pomocniczą. Podczas kursu oferujemy dostęp do przekąsek i napojów oraz dodatkowo drugie śniadanie i obiad. Każdy Uczestnik warsztatów otrzymuje certyfikat ukończenia warsztatów oraz upominek.

Informacje dodatkowe: ilość miejsc – 8, cena – 475 zł (lub 420 zł bez obiadów)
Data, czas i miejsce
  • 21/08/2017 - 25/08/2017
  • 9:00 do 16:00
  • Myślenicki Osrodek Kultury i Sportu

    ul. Piłsudskiego 20,

    Myślenice

Organizator

machinatorium.pl