Półkolonie w Krakowie 2018 – termin I

Nasze półkolonie w ofercie dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: młodszych (6-8 lat) i starszych (8-12 lat)…

Półkolonie to doskonała forma spędzenia wolnego czasu, który przeznaczamy przede wszystkim na dobrą zabawę w gronie rówieśników, ale też na rozwój umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy poprzez zabawę. Na zajęciach poznajemy zawartość zestawów, funkcjonalność wszystkich ich modułów i sprawdzamy w praktyce przykłady ich zastosowań. Następnie w oparciu o jeden z kilku dostępnych scenariuszy zajęć budujemy konstrukcje zaproponowane przez naszych instruktorów, a także konstruujemy robota wg. własnego pomysłu. Podczas warsztatów zapoznajemy się z przyjaznym,  wizualnym środowiskiem programistycznym. W przerwach zajęć przewidujemy gry i zabawy algorytmiczne na świeżym powietrzu oraz tradycyjne gry zespołowe. Zorganizujemy także zawody robotów. Dodatkowo nasi kursanci będą mogli spróbować swoich sił w opracowaniu własnej gry zręcznościowej, logicznej lub przygodowej w środowisku Scratch. Wszystko to pod okiem przyjaźnie nastawionych i chętnych do pomocy instruktorów.

Warsztaty odbywają się z wykorzystaniem rozbudowanych zestawów edukacyjnych Lego WeDo 2.0 oraz Lego Mindstorms EV3. Zajęcia z programowania realizujemy w środowisku Scratch 2.0.

Informacje dodatkowe:

Kurs trwający pięć dni, po 7 godzin zegarowych dziennie, liczy 35 godzin zajęć. Codziennie realizujemy minimum jeden złożony projekt (lub dwa prostsze w przypadku młodszych uczestników). Przewidujemy także przerwy na aktywny odpoczynek i konkursy – zarówno grupowe jak i indywidualne. Na grupę przewidzieliśmy dwóch instruktorów i dodatkowo jedną osobę pomocniczą. Podczas kursu oferujemy dostęp do przekąsek i napojów oraz dodatkowo drugie śniadanie i obiad (catering, możliwość wyboru dania). Każdy Uczestnik warsztatów otrzymuje certyfikat ukończenia warsztatów oraz upominek.

Na naszym profilu w serwisie Facebook możecie Państwo zobaczyć jak wyglądały nasze spotkania wakacyjne w poprzednich latach.

Informacje dodatkowe: ilość miejsc w każdej grupie – 10, cena – 590 zł 490 zł
Data, czas i miejsce
  • 02/07/2018 - 06/07/2018
  • 9:00 do 16:00
  • Nowa Panorama

    ul. Lipińskiego 3/1,

    Kraków

  • Mapa Google
Organizator

machinatorium.pl
Kreatywne warsztaty dla dzieci młodszych i starszych.